Las Vegas i wokół Lasu

Miasto Grzechu. Las Vegas to miejsce na pustyni Mojave, które rozkwitło z dwóch powodów. Pierwszy to Zapora Hoovera, która dała wodę i miejsca pracy. Drugi to legalizacja hazardu w 1931r. W przeciwieństwie do niewiele mniejszej tamy w Glen Canyon, którą widzieliśmy kilka dni wcześniej,  na Zaporze Hoovera żniwa turystyczne przybierają na wadze, takiej solidnej, amerykańskiej. Mnóstwo aut, muzeum, wycieczki, parkingi ( w większości płatne), nawet kontrola pojazdów przed bramkami.

 

IMG_7946-1600x1067

 

 

Ale to dzięki tej inwestycji, która w latach trzydziestych XXw. zatrzymała wody rzeki Colorado oraz wielu przybyłych za pracą migrantów, Las Vegas czyli Zielone Łąki rozpoczęły marsz po dobrobyt i sławę.

 

 

Tak wygląda Jezioro Mead, sztuczny zbiornik wodny, który podobnie jak Lake Powell powstał po zbudowaniu zapory.

 

 

Miasto liczy ok. 500 tys. Mieszkańców. Jest ciepło, 300 dni za słońcem w ciągu roku, extra. Oczywiście królują tu hotele i kasyna. Spędzimy tu cztery noce w Road Runner RV Park, oprócz urodzin Weroniki, relaksu i zwiedzania poczekamy na przesyłkę UPS z tytułem do przyczepy i samochodu oraz tablicę rejestracyjna do naszej „Koniczyny”. Tablice tymczasowe przyczepy bowiem ważne są tylko do końca października.

 

 

 

Nowy Jork, Paryż, Egipt, Wenecja… Wszystko w jednym mieście.

 

IMG_8006-1600x1067

 

Fontanny nie robiły nigdy na mnie szczególnego wrażenia. Natomiast to, co zobaczyłem przed hotelem Bellagio w połączeniu z muzyką Time to say Goodbye płynącą z głośników rozmieszczonych wokół fontanny muszę przyznać, że było niesamowite.

 

IMG_8063-1600x1067

 

What happens in Vegas stays in Vegas ;).

Szybkie śluby, również z tego słynie Las Vegas. Uzyskanie pozwolenia w urzędzie to koszt rzędu 60 dolarów, potem szybka ceremonia w kapliczce za stówkę, jak chcesz Elvisa, który zagra jeden utwór to extra 40 i za dwieście dolków masz temat z głowy. Już na całe życie ;). Papiery ponoć ważne są w Polsce.

 

IMG_8121-1600x1067

 

 

Są też śluby drive thru. Nawet nie musisz wysiadać z samochodu :). Jakie to proste.

żeby nie było, odwiedziliśmy jedno z tych setek magicznych miejsc (Duff McKeagan z Guns’N’Roses tam się hajtnał, Angelina Jolie była gościem, i jeszcze tłumnie celebryci, których fotografie na dużej ścianie są dowodem na wyjątkowość tego właśnie miejsca … ). Ślubów małżeńskich co prawda nie odnowilismy, ale miły Pan na „recepcji (???)” poza tym, że był miły i pozwolił zrobić kilka zdjęć wewnątrz to zdradził, że dziennie potrafią zorganizować 65 uroczystości! 15 min jedna, jakby nie liczyć da się ;).

 

Viva Las Vegas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>